ŞİRKET TANITIMI

IMD 2014 yılında sağlık sektörüne hizmet vermek amacıyla İstanbul’da kuruldu. Daha önce de alt yüklenici olarak hizmet verdi. 2015 yılında ulusal ve uluslararası yasal zorunlulukları karşılayarak, müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlayarak Kalite Yönetim Sistemini kurdu ve ISO 13485:2003 belgesi almaya hak kazandı. Bu belge kapsamında faaliyetlerini sürdürmekte ve sürekliliğini sağlamaktadır. Ayrıca ürünlerinin, sağlık ve güvenlik özelliklerini gösterebilmesi içinde CE işaretlemesi için çalışmalarını da sürdürmektedir.

 

İMD; ortopedi, beyin cerrahi ve tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına ulusal ve uluslararası standartlara uygun, kaliteli, güvenilir medikal sarf malzemeler ve tıbbi cihaz satışı yapan ve satış sonrası hizmetini gerçekleştiren bir firmadır. Geniş ürün yelpazesi ile bu hizmet sektöründe ve bu dinamik pazarda genç, eğitimli ve tecrübeli kadrosuyla iç ve dış pazarlarda hizmet vermekte vesektörde farklılık yaratarak ve sektörel alandaki bilgi deneyimlerini tasarımlarına yansıtarak ve yeni teknolojiyle buluşturarak hizmet sunar. Gelişmiş ülkelerde uygulanan yenilikleri sürekli takip ederek, bu yeni tekniklerin uygulanabilir olmasıiçin ürün tasarımı ve geliştirmesi konusunda çalışır.

Yasal şartları ve gerekli müşteri şartlarını sağlamak koşulları ile yeni ürünler konusunda çalışmalarını devam ettirir.

 

İMD’nin birinci önceliği; en iyi hizmeti, en iyi çözümler üreterek hızlı, doğru ve farklılıklarla sunmaktadır.

 

MİSYONUMUZ

İMD olarak, kaliteyi ön planda tutarak, en iyi hizmeti en iyi çözümler üreterek hızlı, doğru ve farklılıklarla,gelişme ve iyileşme faaliyetlerini sürekli kılarak hizmet sunmak.

 

VİZYONUMUZ

Sektörde örnek ve lider bir kuruluş olarak varlığımızı sürdürmek.

 

KALİTE POLİTİKAMIZ

Yüksek kalitede ve benzerlerinden üstün özellikte tıbbi cihazlar üretiriz. En iyi derecede hizmet verir, müşterilerin ihtiyaçlarının ötesinde sunumlar yaparak müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarırız. Çalışmalarımızda ilgili mevzuatları ve yasal düzenlemeleri ön planda tutarız. Üretimde ileri teknoloji kullanır ve personelin verimli çalışmasını sağlayarak sektördeki yerini daha da üst sıralara taşımak düşüncesi ile çalışırız.
Yeni ve hızlı gelişen teknolojiye hızla ayak uydururken karlılıktan önce insan sağlığı ve memnuniyetine öncelik veririz. Çalışma ortamını ve koşullarını sürekli iyileştirmek için çalışmalar yaparız. Kaliteli personeller ile çalışırız. Çalışanlarımıza, gelişen ve değişen şartları göz önüne alarak sürekli eğitim sağlarız ve eğitime her şeyden fazla önem veririz. Kısa ve uzun vadeli akılcı ve dürüst politikalar uygulayarak şirketimizin kararlı, ekonomik ve dinamik yapısını muhafaza eder ve şirketimiz adına verilen geniş güven duygusunu daha da arttırmak için çalışırız. Firmamız daima kaliteli ürünleri uygun fiyatla temin eden ve standartlara göre uygun çalışan yurtiçi ve yurtdışı tedarikçilerle iş yapmayı ve devamlı suretle daha kaliteli tedarikçi arama ilkesini politika olarak benimseriz. Kalite Politikamızda ki taahhütleri; ölçülebilir Kalite Hedefleri ile destekler, tüm çalışanlara duyurur ve gözden geçir toplantılarında değerlendiririz. Kalite yönetim sistemimizin etkinliğinin sürdürülmesini sağlar, sürekli iyileşme ve gelişmeyi taahhüt ederiz.

 

KALİTE STRATEJİMİZ

Şirketimizin temel Kalite Stratejisi; Dünya’ da hızla gelişen teknolojiye paralel olarak artan kaliteli üretim standartları ve piyasa ekonomisi kuralları çerçevesinde iş ve hizmet üretiminde verimlilik ve kaliteyi ön plana çıkararak ulusal ve uluslararası piyasada rekabet edebilecek bir kuruluş haline gelmektir. Şirketimizin her kademede görev yapan tüm personeli ile birlikte oluşturduğu yönetim sisteminin hedefi, belirlenen kalite politikası ve süreç bazlı kalite hedefleri doğrultusunda sürekli gelişime açık dinamik bir yapıya kavuşmaktır. Bu anlamda, şirketimizin sürekliliğinin sağlanması amacıyla güncel ISO 9001 ve TSEN ISO 13485 standart ve Tıbbi Cihaz Yönetmeliği ve (MDD) prensipleri doğrultusunda yeniden yapılandırılarak, kurumsallaşması hedeflenmektedir. Böylece, dinamik bir yönetim yapısı olan şirketimiz, hızlı bir şekilde gelişen teknolojiye ve yeniliklere kolaylıkla uyum sağlayacaktır.